Zabójca, fałszerz, szpieg – oto tajny agent SD Alfred Naujocks. Artysta terroru Przełożeni opisywali go jako „desperado i łotra”, który podejmie się nawet najbardziej ryzykownego zadania bez mrugnięcia okiem. To on zorganizował akcję pozorowanego ataku na radiostację w Gliwicach w dniu 31 sierpnia 1939 r. Zdarzenie to posłużyło jako pretekst do inwazji Niemiec na Polskę. W późniejszym czasie brał udział w wielu podobnych akcjach. Z tego tytułu sam nazwał się po wojnie „niemieckim Jamesem Bondem”. W latach 50. i 60. sprzedawał swe opowieści mediom, piszącym chętnie o jego „fantazji”, pomniejszając wszelkie kwestie niewygodne. Florian Altenhoner charakteryzuje życie Naujocksa bez jakichkolwiek upiększeń. Widzi w nim jednego z największych niemieckich zbrodniarzy wojennych. Opisuje kulisy działania agentów SD, pokazuje, jak Naujocks wprowadzał zamęt w szeregach organizacji działających przeciwko nazistom. Swoje informacje czerpie ze źródeł już publikowanych, ale także nowych, opracowanych po raz pierwszy. Pośrednio ukazuje również, jak możliwe stało się, by narodowy socjalizm funkcjonował tak sprawnie, tak długo. Naujocks zmarł w 1966 roku, w Niemczech nigdy nie wytoczono mu żadnych oskarżeń.
Ilość stron: 320 / Format: 13,5x20,5cm
Kupione z tym produktem
Lista pytań:
Kto jest autorem lub autorką książki Człowiek, który rozpętał II wojnę światową. Alfred Naujocks - fałszerz, morderca, terrorysta?
Autor książki wskazany jest nad opisem obok zdjęcia.
Kiedy wydano książkę lub jaki jest rok wydania książki Człowiek, który rozpętał II wojnę światową. Alfred Naujocks - fałszerz, morderca, terrorysta?
Rok wydania książki wskazany jest w opisie.
Książka Człowiek, który rozpętał II wojnę światową. Alfred Naujocks - fałszerz, morderca, terrorysta ile kosztuje, jaka cena?
Cena książki Człowiek, który rozpętał II wojnę światową. Alfred Naujocks - fałszerz, morderca, terrorysta jest promocyjna tzn. jesto to „tania książka”
Kto jest wydawcą książki Człowiek, który rozpętał II wojnę światową. Alfred Naujocks - fałszerz, morderca, terrorysta?